יום שלישי, 10 בפברואר 2015

מהי רוחניות?

המושג רוחניות מסמל עיסוק ברוח ולא רק בממשי. מי שפותח עיניו לעולם הרוחני מקבל תובנות חדשות שמסבירות לו את הממשי שבחייו ובחיי האחר. התובנות יוצרות באדם את האבחנה בין הטפל לעיקר בחיים.
ראייה רוחנית היא מתנה גדולה ומאפשרת חופש אמיתי לאדם. מרגע שהוא עוסק בעומק, בנפש ובנשמה, הוא חש כפרפר הבוקע מן הגולם. התעופה בחיים מתאפשרת בקלות רבה יותר ומאפשרת לאדם לממש את ייעודו האמיתי או לפחות ללכת במסלול שלו.
מרגע הכניסה לעולם הרוחני והסכמה אותנטית על ראייה חדשה, האדם מקבל מידע באופנים שונים (חלומות, מדיטציה, צירופי מקרים, אינטואיציה ועוד) ומסוגל לעשות החלטות נכונות ומקדמות בכל תחומי חייו.

בעבר החלטה כזו דרשה אומץ לב בהתמודדות מול הסביבה שברובה פחדה והתנגדה לראייה זו, כיום ישנו רצון רב בקרב רבים להבין את העולם הפנימי והרוחני של האדם.

למעשה, ראייה רוחנית מאפשרת לאדם לראות את המציאות הרחבה, מעין מבט נשר מלמעלה על חייו ועל חיי סביבתו. מרגע שהאדם רואה דברים באופן זה, הוא מבין את מטרת החיים ומטרתו האישית באופן השלם יותר ועל ידי כך צועד במסלול הנכון.

יום חמישי, 25 בספטמבר 2014

הורות

כשמפתחים גישה רוחנית הוליסטית בחיים, מתפתחת תפיסה שהמטרה שלנו בחיים היא ללמוד ולהתפתח, למצוא את ייעודנו להגשים אותו ועל ידי כך להאיר את אורנו הייחודי בעולם. 
הגישה הזו, שרבים מאוד שותפים לה ( כיום יותר מבעבר) מאפשרת לנו לראות בכל דבר כלי ללמידה והתפתחות. ישנן דרגות שונות של מודעות וכולן מהוות מדרגות למידה טבעיות וחיוניות. כל אדם נמצא בשלב הנכון לו ואי אפשר לזרזו או להאטו בתהליך. יש לקבל את השונות ואף את התפיסות המנוגדות. (גם הן מבטאות שלבים חיוניים בהתפתחות האישית הכוללת).

מתוך ראייה זו, נתפסת חוויית מציאות שונה, שבה כל משימה העומדת לפניכם נועדה למימוש ואחריה מגיע פרס רגשי רוחני. הפרסים הרוחניים הם חוויית שפע, אושר, תובנה חדשה, רגע הארה, מזל (פתאום הכל מסתדר) ועוד. כמובן שברמת מודעות גבוהה ישנה הבנה ברורה יותר לגבי הפרס ומשמעותו..

כניסת בני האדם לשלב ההורות היא חוויה חיונית מאוד וחזקה ביותר לתהליך הנכסף. שם האמת יוצאת לאור, הדברים שהחבאנו מהילדות צפים על פני השטח ומכריחים אותנו להתמודד אחת ולתמיד עם הזיכרונות, ההתנסויות, הכישלונות והקשיים. התפיסה הרוחנית (הסתכלות ברוח ולא בגשמי) מאפשרת להורים להביט לאמת בעיניים ולא לברוח. להבין את גודל האחריות על הנשמה שקיבלתם כמתנה. נשמה שעומדת בפני עצמה ובו זמנית מהווה מראה לנפש שלכם.
תפיסה אחרת, קשה של החיים (החיים קשים, אין סדר והיגיון ללא חמלה ועוד) עלולה ליצור התנגחויות, הכחשה, ריבים, צעקות ובעיקר קשיים ואכזבות ובעקבות כל אלו, אי הצלחה, תחושת החמצה ואי סיפוק.